Granada

Granada je historické město nacházející se v regionu Andalusie v jižním Španělsku na úpatí hor Sierra Nevada. Přesto, že je Granada jen 1 hodinu jízdy autem od pobřeží Středozemního moře, leží v nadmořské výšce až 738 metrů.

Alhambra

Sierra Nevada je nejjižnější lyžařské středisko v Evropě, kde je obvykle možné lyžovat od listopadu do května. Pokud si chcete v jeden den zalyžovat na čerstvém sněhu, vykoupat se v moři a opalovat se na písečné pláži, v Andalusii to je možné.

V Granadě se nachází jedna z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších historických památek ve Španělsku - maurský palácový komplex Alhambra. Původní pevnost postavili v roce 889. V roce 1333 ji Jusuf I, Sultán z Granady, dal přestavět na královský palác. V 15. století Alhambru ovládli Křesťané, no krátce na to upadl celý komplex na staletí v zapomnění a změnil se na ruiny. Až v 19. století ji objevili cestovatelé a učenci a začal se proces rekonstrukce. Dnes je Alhambra jedním z chráněných historických objektů na seznamu UNESCO.

Costa Golf nabízí jednodenní fakultativní výlet do Granady s návštěvou paláce Alhambra s českým nebo slovenským průvodcem.

Poskládejte si
golfovou dovolenou:

Vyberte si ubytování:


Máte otázky?

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

Kontakt